OFOŠ – OLIMPIJSKI FESTIVAL OSNOVNIH ŠKOLA
Autor: Sanela Kralj, 27. 5. 2011.

U petak, 20. svibnja 2011. godine, na stadionu HNK „Cibalia“ Vinkovci održan je Olimpijski festival osnovnih škola kojeg su organizirali Vukovarsko- srijemska županija, Županijski školski športski savez i Zajednica športskih udruga grada Vinkovaca u suradnji sa Hrvatskim olimpijskim odborom, koji je ujedno i osmislio ovaj program.

Sudionici natjecanja bili su učenici od prvog do četvrtog razreda  iz 12 osnovnih škola Vukovarsko- srijemske županije. Nakon svečanog otvorenja Olimpijade, prolaska sudionika natjecanja atletskom stazom, slijedio je kratak program mažoretkinja Grada Vinkovaca. Visoko na jarbol podignuta je Olimpijska zastava, zapaljen je Olimpijski plamen i pušteno stotinu golubova iznad stadiona.

Natjecanja su održana na uređenim terenima za: mali nogomet, bacanje loptice, skok u dalj, trčanje na 50 metara, štafeta 4x25 metara i plivanje pojedinačno i štafeta na novom Gradskom bazenu.

Svi učenici naše škole, sudionici natjecanja,  srčano su se borili kako bi postigli što bolje rezultate. Najbolji rezultat postigla je nogometna ekipa djevojčica 3. i 4. osvojivši 3. mjesto kao i ekipa u plivačkoj štafeti.

Tako su se brončanim medaljama okitile Korina Matković, 3.a., Ana Brekalo, Anamarija Foriš, Petra Kordić, Karla Kűfner, Katja Miljković i Josipa Rehak, učenice 4.a. razreda, a u plivanju Milan Dželalija, 4.a. razred, Jovana Končar,  Milica Šarin, i Aleksandar Čukelj, učenici 3.1. razreda.

Svi sudionici natjecanja na kraju su sretni i zadovoljni krenuli doma jer je i ova Olimpijada pokazala  da je važno sudjelovati,  družiti se s vršnjacima, stjecati nova prijateljstva i lijepo se zabaviti.

Učiteljica: Ružica Sabo