PROSLAVA DANA ŠKOLE
Autor: Sanela Kralj, 9. 11. 2011.

I sretni su jer se poput djece raduju običnim malim stvarima koje ih okružuju; njihovo oko uočava najčudnije detalje. I nebo, i zemlja, i more, i svaki grm, sve ih to nosi do blaženstva koje ne mogu izreći, a tu je, u njima.

( Priča o pjesnicima)

Svakoga se dana školskim hodnicima čuje veseli žamor dječjih glasova, neraspoloženje uslijed „ne baš sjajne ocjene i posljedične roditeljske reakcije“, struganje papuča po uglancanim pločicama, valjanje po istima…Sve to čini jedan običan dan u našoj školi.

No, 4. studenoga nije običan dan. To je rođendan našega Siniše, novinara i književnika koji je svojim tekstovima svijetu poručivao da  su djeca najveće blago ovoga svijeta. I ako bi se sav svijet   bio poput slike dječje mašte, ratova i nedaća ne bi niti bilo. I svijet bi bio miran i savršen.

I veseo,  kao što je bio petak u našoj školi. Radujući se  običnim malim  stvarima, u suradnji s našim učiteljima i nastavnicima, na radionicama smo kvizirali, šuškali, lemili, molerali, šivali i krojili, logirali, sjeckali, pa pogledajte…

Sinišina enigmatika

Naša srca za Sinišu