KAKAV TJEDAN!!!
Autor: Sanela Kralj, 23. 11. 2011.

Trećega studenačkog tjedna Vukovar je vjerojatno najspominjaniji grad u Hrvatskoj. Brojna su mjesta i događaji koji svojim tužnim značajem postaju i bivaju vijest. Raspored je u tome tjednu vrlo zgusnut pripremama i zbivanjima, svatko želi na temeljit i dostojanstven način obilježiti te obljetničke dane.

Pa pogledajte naš raspored…

ponedjeljak i četvrtak

Dani sjećanja na žrtvu Vukovara u našoj su školi započeli provedbom akcije „Daj pet za Vukovar“ u suradnji s PD Belveder iz Biograda.

utorak

Sedmaši i osmaši su nazočili predavanju „Multikulturalnost i pluralizam“ u Gradskoj knjižnici Vukovar. Gospođa Syta iz američkog veleposlanstva na temelju vlastitoga je iskustva obavljanja dužnosti atašea za kulturu po brojnim arapskim zemljama opisala kako zadržati i uskladiti identitet, osobni i nacionalni, u uvjetima multikulturalnoga društva kome je pluralizam temelj civilizacije.

četvrtak

„Hrabri ljudi“ naziv je pod kojim se obilježavala dvadeseta obljetnica tragične sudbine Vukovara i Vukovaraca. I naša je škola odala počast svim poginulima kratkim prigodnim programom u kome je, uz učenike, sudjelovao i g. V. Mažar, branitelj Borova naselja. Svojim je svjedočenjem mladim generacijama prikazao svu dimenziju hrabrosti ljudi koji istinski vole i brane svoj dom.

subota

Naši osmaši: Darijo, Matej, Dino, Filip i Nikolina zapalili su svijeće duž Ulice Blage Zadre kojom je prolazila „kolona sjećanja“ odajući poštovanje braniteljima i civilima Borova naselja.

Naše osmaše i njihove izjave mogli ste pratiti i u vijestima Vinkovačke i Slavonske televizije, medija koji su njihovu plemenitu (i promrznutu) aktivnost popratili slikom zamolivši ih i za koju riječ kojm su se obratili slavonskoj javnosti.

P.S. U maniri medijskih zvijezda autograme  dijele pod velikim odmorom

ponedjeljak

A lov na autograme uslijedio je i u ponedjeljak kada su R. Medvešek i Č. Antolić izveli kratke recitale Sinišinih priča.

O tome zasad samo nekoliko slika jer će vas o svemu detaljno izvijestiti naša novinarska družina.