DJECA ZAJEDNO 2011.
Autor: Sanela Kralj, 19. 12. 2011.

Dodjela nagrada najuspješnijim učenicima u projektu Mi djeca sagradit ćemo grad s najvećom ulicom radosti

I ove smo godine, već šesti put, hrabro zakoračili na mostove zajedništva i prijateljstva.

Projekt Djeca zajedno pokrenut  je 2006. godine za osnovnoškolsku djecu u etnički miješanim školama, a kasnije i za srednjoškolce. Odvijao se kroz likovne i literarne radionice.

Pokretači ove ideje su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa te Misija OESS-a, dok je u realizaciji sudjelovalo više od tisuću učenika  iz obiju županija- Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske, grad Vukovar te Alijansa naučnih, kulturnih i humanitarnih djelatnosti.

Dosadašnji su projekti  bili posvećeni Nikoli Tesli, Milutinu Milankoviću, Majci Terezi, a ovogodišnji pjesniku Grigoru Vitezu povodom stote godišnjice njegova rođenja, po čijim je stihovima, Mi djeca sagradit ćemo grad s najvećom ulicom radosti, i naslovljen ovogodišnji projekt.

17.prosinca 2011. u Dalju, u Znanstveno-kulturnom centru Milutina Milankovića obilježena je završnica te su najuspješnijim učenicima s područja obiju županija dodijeljene nagrade.

Moramo se pohvaliti kako smo i mi bili vrlo uspješni! Osvojili smo i ravnopravno podijelili dva druga i dva treća mjesta. Dobitnici nagrada su Biljana Erceg, Minja Narančić, Teodora Stević i David Bilić, učenici 6. i 7. razreda s mentoricom nast. Ivanom Skender Oršolić.

S veseljem iščekujemo 2012. g. kada ćemo ponovo riječima i bojom - ali zajedno - graditi svoje mostove.

Napisala:Slađana Kotur, 7.r. (Carpe diem!)