« Rujan 2024 »

VUKOVARSKA GOLUBICA MIRA
Autor: Sanela Kralj, 17. 11. 2008.

Već treću godinu za redom učenici naše škole i njihovi vršnjaci iz cijele  Hrvatske sudjelovali su u obilježavanju Dana sjećanja svojim molitvama i porukama mira nazvanim Vukovarska golubica mira.
     Ove poruke mira iz Vukovara odaslane su diljem države kako se ne bi ponovila tragedija iz 1991. godine. Djeca su poručila odraslima da je mir najveće dobro koje mogu poželjeti i izrekli molitvu da se rat više nigdje i nikada ne ponovi.
     Ovo su samo neke od poslanih poruka učenika 2.a. razreda:

• David Dedić: Mir mi je moja slobodna domovina Hrvatska.
  • Hrvoje Milovanović: Želim svijet bez ratova, da se sva djeca mogu bezbrižno igrati i da sva djeca imaju puno ljubavi.
  • Ivana Pavlović: Mir je kada svi ljudi žive sretni, složni i u ljubavi.
  • Katja Miljković: Mir je kada na svijetu nema rata, kada svi ljudi imaju hranu i kada su složni i pomažu jedni drugima.
  • Karla Kufner: Mir je kada se sa mamom mazim, igram se, učim, ali su to i moji prijatelji.
  •  Luka Ivankiv: Želim da bude mir u mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj i da nikada više ne bude rata u mom lijepom Vukovaru!
  • Claudia Čina: Dragi svijete, molim te da svuda bude mirno i da niti jedno dijete nikada ne bude tužno!