preskoči na sadržaj

Osnovna škola Siniše Glavaševića

Login

Kulturna djelatnost

KUTAK ZA OSMAŠE

Upis u srednje škole

Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

Anketa
Za što najviše koristite Internet?





Carnet
Sportska rubrika

NAŠ YOUTUBE KANAL

MALI JEZIČNI SAVJETI

Zuji, zveči, zvoni, zvuči. Šumi, grmi, tutnji, huči - To je jezik roda moga!

Stručni skupovi

Ispis statistike od 13. 10. 2010.

Ukupno: 330483
Danas: 1

 I sretni su jer se poput djece raduju malim običnim stvarima koje ih okružuju; njihovo oko uočava najčudnije detalje.

(S. Glavašević, Priča o pjesnicima)

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Priče su zakon
Autor: Sanela Kralj, 7. 11. 2012.

     Ovogodišnju smo radionicu povodom Dana škole odlučili održati u nama najbližoj Gradskoj knjižnici gdje smo uvijek rado viđeni. Za gostoprimstvo se pobrinula gđa. Vesna koja je pripremila radni prostor te materijale za tridesetak „pričalica“. 

      U uvodnom djelu smo gledali prigodne Unicef-ove filmove koji su nas potaknuli na i više nego uspješnu raspravu o položaju djeteta u današnjem svijetu, dječjim pravima, njihovom poštivanju i kršenju.

 


     Neki od učenika su već bili upoznati s tematikom na satima Građanskog odgoja i obrazovanja/GOO-a, dok su se ostali vrlo brzo priključili iznošenju svojih stavova i zapažanja.

     Kao ideja vodilja, smjernica naše radionice, poslužila je svima znana i rado čitana knjiga priča... Priče iz Vukovara, pisane stručnim perom Siniše Glavaševića. Ovo je ujedno bila i prilika iznova iščitavati bezvremenske redove mudrosti, života i iskustva. Učenici su birali svoje omiljene priče, sa zanimanjem jedni drugima prepričavali pročitano te izdvajali njima najzanimljivije citate.

  

     Te su iste citate likovno prikazali na prigodnim plakatima te u njima tražili i prepoznavali pojedina dječja prava koja su sadržana u Konvenciji o pravima djeteta. Nakon toga su te iste citate i naslove priča prevodili na neki njima neobičan i zanimljiv jezik (tražila se knjiga više o japanskom, hebrejskom pismu). Zadovoljna klimanja glavom, pozitivni stavovi i osmjesi su doveli do zaključka da je radionica bila i više nego uspješna.

     Naše su se mlade „pričalice“ snašle i prepoznale vrijednosti u Sinišinim pričama, a kroz svoj dječji filter razmišljanja propustili neka od vrlo važnih moralnih i životnih prava i pravila.

  


 

Napisala: Maja Stjepanović, nast.

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju