« Listopad 2024 »

Moje je ime Višebojac, Lino Višebojac
Autor: Branimira Barun, 3. 12. 2012.

Na ovome svijetu postoje samo tri osnovne boje, deset znamenki i sedam nota. Život je ono što načinimo od njih…

Svijet koji su djeca uz pomoć svojih učitelja stvorila 29. studenog u prostorima naše škole, svijet je u kojem je sve moguće, u kojem veselje vodi glavnu riječ, a obilje smijeha osnovna je pokretačka energija svih njegovih stanovnika.

Naša je škola 153. škola u Hrvatskoj čiji su učenici osjetiti čaroliju Lino višebojca. Osmišljen prema ideji legendarnog kapetana vatrenih Zvonimira Bobana, ovaj projekt Podravke, Sportskih novosti i HT-a do sada je okupio više od 110 000 učenika iz svih hrvatskih županija, koji su se uz sportska nadmetanja mogli družiti s vrhunskim hrvatskim sportašima.

Mnogobrojne je goste pri samome ulasku u školu oduševio svijet koji se stvorio pred njima. Lino sa svojom ženom Ladom te njihovom dječicom toplo su ih dočekali. Prostor škole protkali su mnogobrojni crteži Line i literarni radovi na temu Svijet po tvome. Predvorje škole bilo je prepuno plišanih medvjedića koji su čuvali našu zanimljivu maskotu nastalu samo za ovu prigodu – našu Vulinu. Čarobni je svijet u trenu oživio i prožeo toplinom dobrodošle nam goste.

Prije odlaska u Sportsku dvoranu Borova naselja, gosti, učenici i nastavnici škole imali su priliku upoznati se s Podravkinim Projektom školskih jelovnika koji su razvili stručnjaci iz Podravke, a potvrdilo Ministarstvo zdravlja i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta. Uz predavanje o važnosti pravilne zdrave prehrane, gosti, učenici i djelatnici škole mogli su isprobati raznovrsna jela.

Uz učenike, dres Lino višebojca obukli su osvajač srebrne olimpijske medalje veslač Damir Martin, nogometaš Mladen Bartolović te odbojkašica i hrvatska reprezentativka Matea Rajković. Uz njih, gradonačelnik Vukovara Željko Sabo te naša ravnateljica Marija Budimir poželjeli su gostima dobrodošlicu i uputili pokoju ohrabrujuću riječ natjecateljima.

Prije sportskih natjecanja, vidjeli smo zanimljive nastupe naših uspješnih mažoretkinja te nastup naših malih folkloraša. Učenica Lorena pročitala je izabranu pjesmu na temu Svijet po tvome učenika Edija Vulića.

Osim u druženju s popularnim sportašima, učenici su uživali i u vlastitim sportskim postignućima. Svjedočili su zanimljivim natjecanjima u trčanju, košarci, nogometu, rukometu, potezanju užeta i skoku u dalj.

Suci su marljivo prikupljali bodove te na samome kraju manifestacije proglasili pobjednike koji su primili pehare i Podravkine poklon pakete za izniman sportski rezultat taj dan.

Dan protkan maštom oživljenim svjetovima, dječjim smijehom te sportskim aktivnostima, dan je koji ćemo dugo pamtiti. Počašćeni smo Lininim posjetom te posjetom cijele njegove družine. Dječje priče i anegdote koje su proživjeli, uspjesi koje su postigli i naša Vulina, osvježavat će trag u našem pamćenju kako ne bismo nikada zaboravili ovaj čarobni dan.

napisala: Dina Dedić