« Rujan 2024 »

Vrijeme je za Supertalent Show!
Autor: Karolina Nadaždi Hideg, 22. 3. 2013.

Djetinjstvo treba ispiti najednom, ne treba stati, treba odmah potrošiti sve te čarobne životne kapi, ne ostaviti ništa za poslije… (S. G., Priča o djetinjstvu)

Dana 20. ožujka u našoj je školi održan prvi Supertalent Show! Naša djeca zaista znaju uživati u djetinjstvu, širokoj lepezi mogućnosti umjetničkog izričaja i u slobodi koju djetinjstvo pruža! Opijeni čarobnim životnim kapima, uloženim trudom i ljubavlju prema umjetničkom načinu izražavanja, sve su nas ostavili bez teksta!

Spoj darovitosti, koju naša djeca posjeduju, i želje da nam pokažu u čemu su zaista izvrsni, pretočila se u jednu prelijepu večer.

Svojim glasovnim sposobnostima, na samome početku programa, oduševila nas je Jovana Ličina, pjesmom Rođeni. Nakon nje, uslijedio je Filip Igić i njegova izvedba River fowes with you na gitari. Nastupila je potom Anja Teofilović koja je svojim prelijepim i prodornim glasom Usnula divan sanak.

Alex Dragun i Miloš Papak zaplesali su Knife party, a Milica Đukić pokazala je svoj izniman dar u gimnastici te prekrasno osmišljenu koreografiju na pjesmu Halo. Nakon nje, mažoretkinje Valentina Stanić  i Matea Batarelo pokazale su nam zanimljive, sinkronizirane i dinamične pokrete te okrete štapom.

Mirela Okolić otpjevala je pjesmu Boyfriend uz Filipovu pratnju na gitari, dok je David Bilić svojom skladbom odsviranom na klaviru savršeno popratio Maju Kosić i njezine nadahnjujuće i uvježbane plesne pokrete prožete gimnastičkim elementima. Nakon njih, uslijedila je Olga Radulović s pjesmom Turn my swag on i svojim lijepim glasom.

Ante Subotić na tamburici nam je dočarao Podravski ples, a Senka Čarna Kolar otpjevala Sweet childe of mine. Zanimljiva plesna skupina od četiri članice (Lorena Matin, Roberta Higl, Vanja Krstić, Suzana Bjelanović) svojim je sinkroniziranim pokretima pokazala suvremeniji pristup plesnoj umjetnosti.

Na samome kraju oduševila nas je skupina učenika (Miljana Đukić, Bella Michelle Katić, Senka Čarna Kolar i David Bilić)  koja je otpjevala i odsvirala (odlupala plastičnim čašama) cup song - Pitch Perfect. Svaka čast!

Od trinaest nastupa, njih je osmero - strog, ali pravedan žiri, odabrao je za finalnu večer koja će se održati u svibnju. Svi su nas toliko oduševili svojom pripremljenošću i talentom da su odlučivale nijanse!

Iz pjesme, plesnih pokreta i odsviranih nota koje smo vidjeli i osluhnuli, iznicalo je samo ono najvažnije – ono iskonski sretno i zadovoljno djetinjstvo, toplina i ljubav prema umjetničkom izričaju te iznimna hrabrost i posvećenost onome što vole! Čestitamo svima!

napisala: Dina Dedić