HRVATSKA – 28. ČLANICA EU
Autor: Sanela Kralj, 1. 7. 2013.

Povodom pristupanja Hrvatske Europskoj uniji, Delegacija EU-a pri RH raspisala je natječaj pod nazivom „Hrvatska – 28. članica EU-a“. Cilj natječaja bio je podizanje svijesti o pitanjima koja se tiču EU-a te obilježavanje pristupanja Hrvatske Europskoj uniji.

Učenici naše škole (6.a, 8.c, 8.d ), zajedno s učiteljima geografije i likovne kulture, izradili su kartu Europske unije s prepoznatljivim simbolima država članica na zidu škole, a na glavnom ulazu u školu.

U podlozi je zastava EU na kojoj se nalazi politička karta država članica unutar kruga s 12 zvjezdica, a oko kruga nalaze se stilizirani simboli koji asociraju na države članice.

Uradak je utemeljen na načelu aktualizacije na kojemu će svi učenici, roditelji i zainteresirani prolaznici, igrom asocijacija vježbati i provjeravati znanja o državama EU te se samostalno i pravilno snalaziti na karti Europe.

Tri najbolja razreda osvojit će po jedno stolno računalo za svoj razred te jednodnevni izlet u park prirode Lonjsko polje. Svi nagrađeni će također dobiti EU poklon paket i potvrdu o sudjelovanju na natječaju.