Vučedolska pustolovina
Autor: Branimira Barun, 8. 10. 2013.

24. rujna učenici V. a i VI. a  sa svojim nastavnicama krenuli su u svoju novu povijesno-prirodnu  pustolovinu. Odredište – Vučedol.  Autobus je krenuo, vani je bilo sunčano i prekrasno vrijeme, kao stvoreno za razgledavanje prirode!

Napokon smo stigli, dočekala nas je mr. Mirela Hutinec, arheologinja Gradskoga muzeja Vukovar. Pripovijedala nam je  priču o Vučedolcima. Saznali smo kako su živjeli, čime su se hranili, kako su pravili odjeću. Jako je zanimljivo da su  više vremena provodili s obitelji,  radili i pomagali. Naime, tada  nije bilo mobitela i računala.

Obišli smo iskopine, ove je godine to nalazište jedne velike kuće... Pri kraju smo se bacili u prave arheologe... pronašli smo i neke ostatke!

Nakon toga smo morali i nešto zapisati, pa smo,  da ne zaboravimo na našu školu, dobili smo nastavne listiće iz brojnih predmeta  koje smo ispunjavali.

Otišli smo u Gradski muzej Vukovar gdje  smo vidjeli razne slike i portrete! Malo smo prošetali i razgledavali ljepote dunavske obale! Ušli smo u autobus i vratili  se pred školu.

Ići s prijateljima u pustolovinu,neprocjenjivo! Bio je to dan za pamćenje! A ponešto smo i naučili...

Napisala: Dunja Pavlović, V. a

Fotografije: Matea Batarelo, VI. a