Dragi učenici 8. razreda i roditelji
Autor: Sanela Kralj, 20. 12. 2013.

U svrhu lakšeg planiranja strukture upisa učenika u prvi razred srednjih škola u školskoj godini 2014./2015. svim učenicima osmih razreda osnovne škole omogućit će se u razdoblju od 2. prosinca u 18 sati do kraja dana 22. prosinca 2013. godine da u pretprijavama iskažu svojinteres za upis u pojedine obrazovne programe.

Učenici će moći odabirati programe temeljem vlastitoga interesa te se za njih neće prikazivati niti provjeravati preduvjeti za upis u određeni obrazovni program. Pretprijave su isključivo orijentacijskog tipa i neće ni na koji način utjecati na učenikov konačni odabir u prijavama koje će se provoditi sljedeće godine.

Učenici će imati mogućnost sastaviti ljestvicu poretka i odabrati željene obrazovne programe, no neće imati uvid u svoje osobne podatke te podatke o prethodnom školovanju jer oni nisu važni u postupku pretprijava.

Učenici se u sustav prijavljuju sa svojim elektroničkim identitetom (korisničko ime i lozinka) iz sustava AAI@EduHr koje su dobili u svojoj osnovnoj školi na stranici www.upisi.hr. Napominjemo da za trajanja pretprijava, a za potrebe prijavljivanja u sustav neće biti potrebno unošenje broja mobitela niti PIN-a već isključivo navedenih korisničkih podataka iz sustava AAI@EduHr.

U slučaju bilo kakvih dvojbi, pitanja ili teškoća s prijavom u sustav svi se korisnici mogu javiti CARNetovoj Podršci obrazovnom sustavu na adresu e-pošte helpdesk@skole.hr ili telefonom na broj 01/6661-500.

Detalje i upute pogledajte na sljedećem linku :