« Svibanj 2024 »

Vijesti iz knjižnice
„Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige“
Autor: Biljana Krnjajić, 17. 1. 2024.

Učenici 4. c razreda zajedno s učiteljicom Jasnom Panza uključili su se u projekt „Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige“. Knjižničarka je učenicima čitala naglas dio po dio slikovnice „Sjeverac Dječarac i Patka Selica, autorice Branke Žodan. Sjeverac Dječarac i Patka Selica originalno je i duhovito djelo koje bismo mogli svrstati u kategoriju scenske bajke. Ovaj igrokaz posvećen je jednoj toploj zimi, kada nije bilo snijega i šumskim životinjama koje je takva zima zbunila. Likovi u priči su južni i sjeverni vjetar, zima, patka koja ne želi odletjeti na jug, medvjedi, jazavci i druge šumske životinje koje raspravljaju o tome zašto zima ne dolazi i zašto patka ne odlazi na jug. Obrat se događa kada zima stigne onda kad je više nitko nije očekivao.

Učenicima se  pročitana priča svidjela i dogovoreno je da ćemo napraviti patku koja se spominje u priči.