« Svibanj 2024 »

Vijesti iz knjižnice
Projekt SVOJA – plakati i izložba u školskoj knjižnici
Autor: Biljana Krnjajić, 29. 1. 2024.

Školska knjižnica uključila se u provedbu projekta SVOJA. Projekt SVOJA promiče osnaživanje djevojčica i djevojaka u odnosu na rodne i druge stereotipe na internetu i društvenim mrežama.
Projekt želi pridonijeti jačanju samopouzdanja djevojčica i djevojaka i svijesti o postojanju rodnih i drugih stereotipa na internetu i društvenim mrežama. Ova inicijativa namijenjena je djevojčicama i djevojkama u dobi od 10 do 16 godina.
Obrazovni materijali projekta "SVOJA" potiču razvoj cjelokupne pozitivne slike o sebi kroz svjesnu upotrebu digitalnih tehnologija.
FOKUS JE NA ČETIRI KLJUČNE TEMATSKE JEDINICE:
Filtrirana ljepota
Pritisak i očekivanja
U mreži - Kako influenceri utječu na nas
Pa što ako nije online?
Krajnji cilj je osnažiti djevojčice i djevojke kako bi prepoznale i cijenile vlastitu vrijednost i razvijale autentičan i zdrav odnos prema sebi i okolini. Prava ljepota nije definirana tuđim mjerilima i osobna sreća nije uvjetovana društvenom percepcijom ili brojem objava na društvenim mrežama.