« Svibanj 2024 »

Zadrugarske vijesti
Vukovarske lepeze
Autor: Sanela Kralj, 31. 5. 2012.

Učenička zadruga “Dunav“ je dostojanstveno predstavljala školu na X. ŽUPANIJSKOJ SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA, koja se ove godine održavala u Vođincima (28.svibnja).

Kao jedina prijavljena zadruga iz Vukovara osjećali smo neznatnu tremu, ali i ponos što će naši radovi biti izloženi izvan školskog hola. Pokazali smo raznovrsnost, bogatstvo i kakvoću rada. Izložbeni štand je ujedno bio i prodajno mjesto te je postavljen prema zadanim kriterijima uz racionalnu organizaciju i uporabu prostora.

Mlade zadrugarke Brigita, Bella i Anja su se ozbiljno i savjesno prihvatile zadrugarskih obveza te i više nego uspješno pokazale komunikacijske vještine.

Uz pratnju nastavnika Dražena Budimira i Dragice Kuzmanović te predsjednice zadruge nast. Maje Stjepanović, ova mala i vrijedna ekipa se hrabro upustila u ovu zadrugarsku avanturu.

Na Smotri smo predstavili originalan proizvod koji je nastao u radionici Mladih modelara, pod budnim okom mentorice nast. Dragice – Vukovarske lepeze. Uz izložbeni štand smo postavili i lepezu impresivne veličine kojom smo ugodno iznenadili sve nazočne. Nju je likovno osmislio nast. Dražen. Ime naše škole je bilo istaknuto na zanimljiv način, a ujedno je i uokvirena priča o našim Vukovarskim lepezama te radu UZ“Dunav“.

Zadrugarka Bella je ispred velike izložene lepeze demonstrirala izradu one manje, okrugle lepeze s pripadajućim motivima. Naše su Vukovarske lepeze osvojile simpatije svih sudionika Smotre te ostalih posjetitelja. Priskrbile su nam pohvalu za inovativan izložak čime je naš trud i maštovit rad uočen i nagrađen. Osim lepeza (velikih i malih), na štandu su bili izloženi i  neobični keramičarski radovi te drvene kutijice za sitnice. Moramo se pohvaliti kako je naš štand bio najposjećeniji u prodajnom djelu Smotre. Hvala svima koji su doprinijeli ovom zapaženom predstavljanju naše školske zadruge.

P.S. Vukovarske lepeze će biti izložene na štandu u holu naše škole, dođite svi i na vrijeme izaberite svoju.

Napisala: nast. Maja Stjepanović